Memleketimde Dört Mevsim

24 Görüntüleme

Memleketimde Dört Mevsim

Yurdumuzun bazı bölgeleri vardır ki bir gün içerisinde dört mevsimi birden yaşarsınız. İşte Türkiye’nin son günlerde siyasi, sosyal ve ekonomik havası da çoklu mevsimlerin yaşandığı bölgeleri andırıyor.

Devlette işler şirazesinden bir kaydımı…görüp yaşadığımız kadarıyla bir daha düzelmesi çok zor oluyormuş. Görüldüğü gibi bir gün içerisinde değişik değişik skandallara şahit oluyoruz. Usta gazetecilere dahi parmak ısırtacak olaylar birbirini kovalarcasına peş peşe sıralanıyor.

Dur Bakalım Daha Neler Olacak

İYİ Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener’in Rize ziyaretinde protestolar neticesinde çıkan kısa süreli arbedenin arkasından ertesi gün televizyonda konuşan cumhurbaşkanı: “Gelin Hanım benim memleketim Rize’ye gitmiş aklı sıra orada miting yapacak. Ama Rizeliler bunu onun yanına bırakır mı, dur bakalım bunlar senin iyi günlerin daha neler olacak neler.” Kabilinden bir konuşma yaptı.

Böyle bir konuşmayı sokaktan geçen biri bir başka vatandaşa söylese tehdit suçundan dava açılırdı. Bırakın alelade bir vatandaşı; bu sözleri söyleyen bu ülkenin malından, canından ırz ve namusundan sorumlu Cumhurbaşkanı’nın olması oldukça düşündürücü ve üzücü bir durum. Bizler, Kurtarılmış bölgeleri, ikiye bölünmüş öğrenci, polis ve öğretmenleri 1980 öncesinde bıraktık sanıyorduk aldanmışız. Meğerse birilerinin hafızalarında o günlerin kirli izleri hala temizlenmemiş.

 

Ayasofya Camii Vakaları

Ayasofya camisinin açıldığı günden beri skandal konuşmalar bir türlü bitmek bilmiyor. Diyanet işleri Başkanı Ali Erbaş Ayasofya’nın ilk açıldığı gün hutbede: “Vakfedenin şartı vazgeçilmezdir, çiğneyen lanete uğrar” diyerek beş senelik İngiliz işgalinden İstanbul’u kurtaran Atatürk’e resmen lânet okumuştur.

 

Daha sonra baş imamlığa atanan ve hangi cüretle İstanbul Sözleşmesi, kadın cinayetleri, faiz konularında yaptığı skandal konuşmalarıyla ünlü aynı zamanda Profesör olan Mehmet Boynukalın, iktidar milletvekilleriyle dahi söz düellosuna girince görevinden ayrılmak zorunda kaldı.

 

Dedik ya skandalların birisi bitmeden diğerinin başladığı Ayasofya da, geçtiğimiz Cuma günü Beyoğlu camisinin açılışından sonra Cuma namazını kılmak üzere Ayasofya Camisine gelen Cumhurbaşkanı, Meclis Başkanı ve Diyanet İşleri Başkanının bulunduğu ortamda Üsküdar eski İmam Hatibi Mustafa Demirkan Cumhurbaşkanının gözlerinin içine baka baka zehir zemberek:

 

Bu ve bu gibi mabetlerin mabet olarak kalması için inşa edilmiştir. Öyle bir zaman geldi ki bir asır gibi bir zaman içinde ezan ve namaz yasaklandı ve müze haline çevrildi. Bunlardan daha zalim ve kâfir kim olabilir… Yarabbi bir daha bu zihniyetin bu ümmetin başına gelmesini mukadder buyurma…”

Talihsiz sözlerini söyleyebilmiştir. Üstelik bu kişinin asli görevinin hafız yetiştirmek olduğu ve yüzlerce hafız yetiştirdiği söyleniyor. Eğer bu adamın! Yetiştirdiği hafızlar da kendisi gibiyse ki başka türlüsü düşünülemez,  vay geldi bu milletin başına.

 

Bütün Yollar FETÖ’ye mi Çıkmalı?

15 Temmuz 2016 Hain FETÖ darbe kalkışmasından sonra hükümet adına ne zaman olumsuz bir olay gelişse işin kolaycılığına kaçıp anında FETÖ’’ne sardırıyorlar.

 

Sedat Peker’in peş peşe çıkan sekiz kasetinde anlattıklarının içeriğinde dahi FETÖ parmağı arayan yandaş yazar-çizer hafiye takımına sormak gerekmez mi, FETÖ’nü bu konuma kimler nasıl getirdi?

 

Adam gülerek anlatıyor: “Bana büyük devlet adamı muamelesi yaptılar, bana koruma verdiler, beni bunlar VİP salonlarında ağıladılar.” Diyor. Peki, Sedat Peker’e, bu imkânı sunanlar kimler? Yandaşlara sorarsan tabii ki FETÖ’cüler. İyi de arkadaş bu memleketin seçilmiş cumhurbaşkanının atadığı içişleri bakanı, valisi, emniyet müdürü silsile yolu ve atama usulüyle geliyorlar. Haydi, birinin gözünden kaçtı diğerleri uyudu mu?

 

Güya 17/25 olaylarında ayakkabı kutularındaki milyon dolarlar, yedi yüz elli bin liralık kol saatleri, yatak odalarındaki para sayma makinalarının hepsi kumpastı. O halde halâ görevi başındaki içişleri bakanı Soylu’nun açıkladığı ve kendisinden önceki bakanın oğlunun yatak odasındaki kasalar ve para sayma makinalarına ne diyeceğiz? Onların bakış açılarıyla bakacaksak Bakan Soylu’damı FETÖ’ne mensup?

Sağlıklı kalın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir