FUTBOLDA ANLAMSIZ KAVGA

11 Görüntüleme

FUTBOLDA ANLAMSIZ KAVGA

 

Değerli okurlarım,

 

Süper Lig’in ikinci haftasını da Antalyaspor’da covid 19 sıkıntısı ile başlayarak bitirdik. Umarım benzeri sıkıntılar sezon sonuna kadar karşımıza çıkmaz zira bundan sonra çıkabilecek sorun ligleri tatil edilebilir. Her ne kadar TFF 14 kişiye kadar rakamı arttırsa da karşı takımlar bundan çekinip erteleme isteyeceklerdir ki en doğal haklarıdır. Test kitleri ile ilgili de bundan sonra sorun yaşanmaması gerekiyor.

TFF süreci, MHK tercihi, Digiturk anlaşmazlığı ve sıra geldi spor yorumcularının kavgasına. Birbirilerini siyasi, sportif ve maddi açıdan suçlamaya başladılar. Taraflar arasında ne kadar çok husumet varmış, madem birbirlerinizin geçmişini bu kadar iyi biliyorsunuz neden bugüne kadar açıklamadınız, neden sustunuz, ne uğruna bunları size para kazandıran, size reyting veren taraftarlardan gizlediniz? Sizleri bugüne kadar ne durdurdu? Ne engel oldu? Neden kamuoyu ile paylaşmadınız? Görünen o ki aradaki problem sadece para konusu değil, mevki ve makam tutkusu da öne çıkıyor. Taraflar çalıştıkları veya bağlı oldukları televizyon, gazete ve benzeri kanalları istediği gibi kullanarak konuşuyorlar. Bulabildikleri her bilgiyi servis ederek suçlamada bulunuyorlar, karşısındakine de cevap hakkı bırakmadan sallıyor, kendilerini de temize çıkarıyorlar. Bu tartışmalar artık son bulmalı zira taraftarların ilgisini çekmiyor. Pozisyonlarını kaybetmemek ve aldıkları ciddi rakamlarla futbolu manipüle etmeye devam ediyorlar ve edecekler.

Yeni kuşak futbol seyircisini bu tartışmalar rahatsız ediyor, çekişmeler kimsenin ilgisini çekmiyor. Televizyon kanallarında sadece özet ve tartışmalı pozisyonları izleyip, yorumlamaları YouTube ve benzeri dijital platformlardan takip ediyorlar. Bu tür tartışmalar içinde bulunmaları kendileri kısır bir döngüye sokacaktır,  istedikleri ilgiyi toplamayacaktırlar.

Hafta sonu oynanacak derbide Galatasaray öne çıkıyor. Bu maç Erol Hoca için kritik bir maç, sonuçları daha sonra da önüne konabilir gibi gözüküyor. Buradan puan alamaz ise inanıyorum ki hemen sorgulama başlayacak, yerine “bu kadroyu taşıyabilecek yeni yabancı hoca” aranmaya başlanacak. Maalesef sistem bu ülkemizde. Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un son senesi olmasından dolayı, kurulan kadro tamamıyla şampiyonluğa endeksli. Bir sonraki seçime şampiyon takımın başkanı olarak girmek istemesi çok doğal. Olası bir hedef şaşırması ise içinden çıkılmaz bir durum ortaya çıkabilir. Bu kadronun seneye tekrardan sil baştan yapılması söz konusu olamaz, en az iki senelik kontratlar yapıldı, borçlar oranında ciddi bir miktar yük alındı, en önemlisi taraftara şampiyonluk sözü verildi ve taraftar bunu unutmaz.

Bu haftalık yorumum bu,  ayrıca
Bugün oynanacak olan UEFA Avrupa Ligi 3. Eleme Turu  maçlarında tüm takımlarımıza başarılar dilerim.

Beşiktaş– Rio Ave saat : 20:00,

Rosenborg- Alanyaspor saat 20:00,

Galatasaray– Hajduk Split saat : 21:00

 

Keyifli Seyirler,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir