Karamollaoğlu: Saadet Partisi, tek kurtuluş reçetesidir

10 Görüntüleme

Saadet Partisi Kocaeli İl Başkanlığı 7. Olağan Kongresi gerçekleştirildi. sıkıntıları 11 madde ile sıralayan Karamollaoğlu, çözüm önerilerini de aynı şekilde 7 maddeyle açıkladı.

Saadet Partisi Kocaeli İl Başkanlığı 7. Olağan Kongresi, geniş bir katılımla gerçekleştirildi. Heyecan ve coşkunun hâkim olduğu kongre salonuna Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Kovid-19 pandemi tedbirleri kapsamında video konferans yöntemiyle katıldı. Karamollaoğlu, partisinin Kocaeli 7. Olağan Kongresi’nde manifesto niteliğinde bir konuşma gerçekleştirdi. Ülkenin yaşadığı sıkıntıları 11 madde ile sıralayan Karamollaoğlu, çözüm önerilerini de aynı şekilde 7 maddeyle açıkladı.

Saadet Partisi’nin her alanda sıkıntıları bildiğini ve Saadet Partisi’nin tek kurtuluş reçetesi olduğunu söyleyen Karamollaoğlu, “İnanıyorum ki bu ülkede gerici-ilerici, sağcı-solcu, Alevi-Sünni mücadelesi aslında yapaydır. Aslında bu ülkede olması gereken, vicdanlılar ve vicdansızlar arasında bir mücadeledir. Bu nedenle çağrım, vicdan sahibi olan herkesedir. İnancınız, ideolojiniz, yaşam tarzınız, hayata bakış açınız ne olursa olsun ‘Yaşanabilir Bir Türkiye’yi gelin hep birlikte el ele inşa edelim” dedi.

Ülkenin içinden geçtiği sıkıntılara dikkat çekerek konuşmasına başlayan Karamollaoğlu, “Bugün hem Türkiye’miz hem de içinde yaşadığımız dünya her alanda tıkandı. Hem ülke olarak hem de bütün insanlık âlemi olarak küresel bir bunalımın içerisindeyiz. Yarım asırlık siyasi mücadelemiz bugün her zamankinden daha da önem kazanmış bulunuyor. Neden?.. Çünkü Saadet Partisi bir inanç, bir ideal, bir erdem, bir ahlak hareketidir. Bugün ülkemizi, milletimizi yoran dertlerimiz saymakla bitmez” değerlendirmesinde bulundu.

Karamollaoğlu, Türkiye’nin en büyük sıkıntısını 11 madde ile açıkladı:

1. Kutuplaşma

2. Hukuksuzluk

3. Liyakatsizlik

4. Şeffaflıktan ve hesap verebilirlikten uzak yönetim anlayışı

5. Basın yayın ve fikir hürriyetine baskı

6. Ahlaki/manevi çöküş ve kültürel yozlaşma

7. İsraf, rüşvet ve yolsuzluk kıskacı

8. İşsizlik, geçim sıkıntısı ve gelir adaletsizliği

9. Üretime dönük olmayan borca dayalı ekonomi

10. İç güvenlik sorunu

11. Dış politikada tutarsızlık

“SAADET PARTİSİ, HER ALANDA PROBLEMLERİ BİLİYOR”

Söz konusu 11 sıkıntıya dur diyecek tek partinin Saadet Partisi olduğunu söyleyen Karamollaoğlu, “Daha sıkı, daha disiplinli çalışacağız. Problemlerimize çözüm üretmenin tek çaresi doğru istikamette çok çalışmaktır. Ezilen, mağdur edilen, fakirlikle karşı karşıya bırakılan insanımız bizi beklemektedir. Saadet Partisi her alanda bu ülkenin sorunlarına hâkimdir ve çözüm yollarını da en iyi bilen siyasi partidir. ‘Yaşanabilir Bir Türkiye’ ancak bu kadroların omuzlarında yükselecektir. Bu sebeple ‘Yaşanabilir Bir Türkiye’ için vaatlerimiz belli ve açıktır.” ifadelerini kullandı.

Karamollaoğlu, ‘Yaşanabilir Bir Türkiye’ için 7 vaadini de açıkladı. İşte o 7 madde:

1. Toplumsal barış

2. Herkes için adalet

3. Görevde liyakat

4. Şeffaf yönetim ve denetlenebilirlik

5. Üreterek kalkınma ve adil paylaşım

6. Ahlaki ve manevi değerlerin ihyası

7. Şahsiyetli dış politika

Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu;  ‘Yaşanabilir Bir Türkiye’ için 7 vaadini özetle şu şekilde açıkladı:

1- Toplumsal barışı sağlamalıyız

Türkiye hiç olmadığı kadar kutuplaştı, kamplaştı. Kutuplaşmayı ortadan kaldırıp yerine toplumsal barışı sağlamakla mükellefiz. Bu ülkenin insanının birbirinin kardeşi olduğu ve bu topraklarda dini, fikri, yaşam tarzı ne farklı olan insanların huzur ve barış içinde beraber yaşayacağı bir Türkiye bizim en büyük hedefimizdir.

2- Herkes için adalet

“Biz bu ülkede Ankara’da hâkimler var” anlayışını hâkim kılacağız. Adalet kişinin partisine, ideolojisine göre sağlanmayacak, herkes için adalet aynı mesafede işler hale gelecek. Güçlünün hukuku değil, hukukun gücünü tesis edeceğiz.

3- Görevlendirmede liyakate önem vereceğiz

Tayinler, yandaşlık zihniyeti ile kesinlikle yapılmayacaktır. Partizanlık bu noktada ortadan kaldırılacaktır. Bizim en büyük hedefimiz Türkiye’de işlerin ehline teslim edilmesidir. Bunu sıklıkla söyleme ihtiyacı duyuyoruz.

4- Şeffaf yönetim ve denetlenebilirlik

Rüşvet ve yolsuzluğu önlemek için şeffaf ve denetlenebilir yönetim anlayışını devletin tüm kurumlarında hâkim kılacağız. Beytülmal’in bize tüyü bitmemiş yetimin emaneti olduğunu asla unutmayacağız. Devletin en üst düzeyinden en aşağısına denetleme mekanizmasını tam işler şekilde kuracağız.

5- Üreterek kalkınma ve adil paylaşım

Bugün Türkiye’de yaşanan ekonomik krizi, üreterek kalkınan ekonomi ile çözeceğiz.  Sıkıntıda olduğumuz belli. Hükümet “Avrupa bizi kıskanıyor” diyor. Dışarı değil, içe bakın. Can çekişmeyen kimse kalmadı. Allah’tan korkun. Biz yeni Türkiye’de parayı betona gömen ekonomi anlayışının yerine üreten ekonomi anlayışını tesis edeceğiz. Böylece hızla artacak olan milli gelirin adil paylaşımını sağlayacağız. Bunun önüne geçmek için adil paylaşımı esas alacağız. Nimeti de, külfeti de hep birlikte paylaşacağız. Hedefimiz kimsenin açlık ve yoksulluğa mahkûm olmadığı bir Türkiye’dir.

6- Ahlaki ve manevi değerlerin ihyası

Yaşanabilir Bir Türkiye için ahlaki ve manevi değerlerin ihyası olmazsa olmazımızdır. Komşusu açken kendisini tok yatan bizden değildir bir anlayışı hâkim kılacağız. Kendi kültürel değerlerimizden aldığımız bu coğrafyada bin yıldır var olan Anadolu irfanını milletimiz nezdinde hâkim kılacağız. Her alanda güçlenen huzur ve barış ülkesi bir Türkiye için ahlaki ve manevi değerlerimizi geliştirmeyi şiar edineceğiz.

7-  Şahsiyetli dış politika

Bugünkü iktidarın yanlış dış politika anlayışı İslam ülkelerinin tarumar olmasına ve böylece bölgemizde kaosun hâkim olmasına sebep oldu. Bunu değiştirmek için en büyük düsturumuz olarak şahsiyetli dış politikayı hâkim kılacağız. Sömürülen bütün ülkeleri bir araya getirip sözü dinlenir bir ülke haline getireceğiz. Ekonomik yönden dışarıya muhtaçsanız hakkınızı aramanız mümkün değil. Söylediğimiz maddeler yerine getirilmeli ki; dış politika o zaman etkili olabilir. Güçlü bir ülkenin dış politikasının etkili olması güçlü olmasıyla bağlantılıdır. Eğer bunu sağlayabilirsek, geri kalmış ülkeleri ve İslam ülkelerini bir araya getirirsek dünyamıza o zaman barış gelir.

BU DAVET VİCDAN SAHİBİ HERKESE

Saadet Partisi olarak çözüm önerilerini ortaya koyduklarını belirten Karamollaoğlu, “İnanıyorum ki bu ülkede gerici-ilerici, sağcı-solcu, Alevi-Sünni mücadelesi aslında yapaydır. Aslında bu ülkede olması gereken, vicdanlılar ve vicdansızlar arasında bir mücadeledir. Bu nedenle çağrım, vicdan sahibi olan herkesedir. İnancınız, ideolojiniz, yaşam tarzınız, hayata bakış açınız ne olursa olsun ‘Yaşanabilir Bir Türkiye’yi gelin hep birlikte el ele inşa edelim. Şairin dediği gibi; ‘Bu memleket bizim, hepimizindir.’” diye konuştu.

Muhammed Vefa
Muhammed VefaTüm Haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir